Bozar mı sandın acılar ???

Rahmetli Ahmet KAYA’nın ” Giderim” adlı şarkısını her dinlediğimde           kendimi bulmuşumdur. Çünkü hayata karşı öyle bir dik duruş ve baş kaldırış varki bu parçada işte beni cezbeden de o duruş oluyor zaten.

Bazı insanlar hep birilerinin hayatını kolaylaştırır.Bazıları da malesef  hayatı, hayatları zorlaştırmak  için yaratılmışlardır. Ben genelde hayatı zorlaştırılan ama çevresindekilerin ise hayatını kolaylaştıran rol oynadım sürekli. Bir şikayetim de yok zaten.

Bir çoğumuz  hayatımız da yıllarca kalan insanların,  bir gün çıkıp gittiğinde bambaşka insana dönüştüğünü  görür ve şaşırırız. Çünkü bu kişiler hem tercih haklarını kullanıp hayatınızdan gitmek istemişler, hemde gittikten sonra hayatınızı zorlaştırmak için ellerinden geleni yapmaya çalışmışlardır. Tuhaf ama gerçek…

Kimisi bu savaşı psikolojik, kimisi de ekonomik yapar. Elindeki gücü sonuna kadar kullanıp sizi ezmek ve kendisine muhtaç etmek ister. Fakat sizin herşeye rağmen yıkılmadığınızı yolunuza öyle veya böyle dimdik devam ettiğinizi ve ona minnet etmediğinizi gördükçe çıldırır. Kan kusar kızılcık şerbeti içtim der. Aslında kan kusmaya da, şerbet içmeye de gerek yok.

Psikolojik savaşla mücadele kolay herkes bir yöntem geliştirebilir kendine bununla ilgili. Ama ekonomik savaş biraz zorlayıcı oluyor bunu itiraf edeyim. Burda da zaten sizin gücünüzün  önemi ortaya çıkıyor.

İşte elindeki psikolojik yada ekonomik gücü kullanarak karşısındakini ezmeye ve gebe bırakmaya çalışan bu zavallılara armağan edilebilecek en güzel şarkı Ahmet KAYA’dan ” GİDERİM ”  bence. Ne demiş rahmetli ” Ezdirmem sana kendimi, bozarmı sandın acılar, belaya atlar giderim, hesabım kalsın mahşere, elimi yıkar giderim” . Tabii anlayana.

Gürültü yapmadan çekip gitmeyi becerebilmek zor iştir aslında ve çok derin anlamlar vardır o sessizliğin altında. Aslında yapacak ve söyleyecek çok sözünüz vardır . Ama gerek duymazsınız. Çünkü karşınızdaki güçlü olduğunu zanneden bir zavallıdır…

Siz gerçek mutluluğu yaşarken, onun sahte mutluluğunu izlemek daha zevklidir. 🙂

Açlıktan öleceğinizi bilseniz bence böyle insanları sevindirmeyin derim. Çünkü muhakkak bir çıkış yolu vardır, onu arayın bulun.

Yıllar önce  bir aile büyüğüm söylemişti “En iyi intikam, en iyi yaşam şekli” diye. İyi yaşam şeklini lütfen  paralı olmak yada lüks yaşamakla karıştırmayın sakın.

Veeeee hiçbir zaman acıların sizi bozmasına izin vermeyin…

Özlem ÜNEY

3 Comments for this entry

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir