Uykumun kaçtığı,aklımda bin tane tilkinin dolaştığı gecelerden birindeyim yine. Bilgisayarımın başına oturmuş sağda solda sitelerde dolaşırken ilgimi birşey çekti. İnsanlar arasındaki duygu ve düşünce alışverişi. Fakat  konuyla ilgili herkes sevgi alış-verişinden bahsetmiş. Ben ise bir dostun size kazandırmaya çalıştırdığı doğru yaptırımlardan. Ve sizin bunu ne kadar alabildiğinizden bahsetmek istemiştim.Bazı insana  ne kadar anlatırsanız anlatın sadece almak istediğini alır ve hatta bazen almak istediği şekilde alır. O zaman yazık oldu emeklere demektir. Dostlukta yada insan ilişkilerinde sadece verici olmak yetmiyor. Verdiğinizinde karşı taraftan doğru alınıp değerlendirilmesi şartı vardır bence. Eğer doğru alışveriş yapılabiliyorsa iki kişi arasında o hayatın tadından lezzetinden yanına varılmaz.

Tarif doğru,yapan tarife sadık kalırsa ortaya çok güzel yemekler(TARÇINLI HAVUÇLU KEK) çıkar. Ama biz etrafımızdaki arkadaş ve dostlarımızla bu tarz  alışverişleri sevmiyoruz. Çünkü biz herşeyi biliyoruz.Bu bize  daha büyük keyif veriyor. Aslında o kadar çok ihtiyacımız var ki  böylesi bir alışverişe … Olsun benim bildiklerim,öğrendiklerim,yaşadıklarım ve  tecrübelerim bana yetmiyor. Ben her zaman doğru paylaşımlara hazırım. Sizde gözünüzü kulağınızı açın ve dostlarınızın tavsiyelerinden faydalanın. Hayatınızın içine etmek istemiyorsanız tabii…:) Eğer karşınızdaki verdiğinizide  alamıyor ve değerlendiremiyorsa onu listenizden çıkarıp çemberin dışına atın hemen. Emeğinize yazık…

1 Comment for this entry

  • Şule ÇORUH dedi ki:

    çok güzel yazmışsın yine,aynen benim bildiklerim bana yetmiyor,ben bana bir şeyler öğretecek dostlar arkadaşlar arıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir