ESKİ DOSTLAR…

16 Ocak 2011

“Unutulmuş isimlerde

Bilinmez ki nasıl, nerde

Şimdi yalnız resimlerde

Eski dostlar, eski dostlar”… Beste Gültekin Çeki- Güfte Hayri Mumcu.

Eski dostlarımızı hatırlatan,hatırlayınca da içimizi burkan bir şarkıdır “Eski Dostlar”. Şarkının söz yazarı bugünlerde yazmış olsaydı bu eseri eminim, şimdi yalnız resimlerde kısmını ” şimdi hepsi facebook’ta” diye yazardı. Muğla’da Ahmet yatçılıkla uğraşır,Bodrum’da Tayfun dinlenmeye çekilmiş, İzmir’de Şafak oğlunu büyütüyor,Isparta’da Mahmut kedileriyle birlikte öğretmenlik yapıyor,Mehmet yurt dışında casino işletiyor daha sayamadığım bir sürü eski dost. Hepsinin sevinci ve hüznü ayrı. Hepimiz birbirimizi çok özledik biliyorum. 1986 yıllarında basında kurulan dostluklarımızın hala sürdüğünü görmek güzel. Ahmet Alpan ile turşu suyu içmeyi,Tayfun’la kavga etmeyi ve Şafak ile dedikodu yapmayı çok özledim. Araya kilometrelerde girse insan dostunu hep yanında hissedebiliyor. Yıllar sonrada kaldığı yerden devam edebiliyor yola ….  İyi dostluklar temiz hesaplarla kuruluyor.Bende bu konuda çok şanslı olduğumu görüyorum. En başta can dostum Vici’ye ve bugüne kadar yolculuğumda yanımda olan bütün dostlarıma teşekkür etmek istiyorum . İyiki varsınız ve iyiki beni “Dost” hanenize kazımışsınız… Umarım bir gün aynı mekanda biraraya geliriz,nasıl olsa facebook sağolsun bizi buluşturdu. Eski dostlukların kıymetini bilmeniz dileğiyle…

“Hayâl meyâl düşler gibi
Uçup giden kuşlar gibi
Yosun tutan taşlar gibi
Eski dostlar, eski dostlar”                                 (Özlem ÜNEY)8 Comments for this entry

 • vicdankayir dedi ki:

  Ağlattın yine beni güzel gülen , iççeğizinden geldiğince davaran canımkardeşim, dostum…
  yüreğin ışıklarla dolsun…seni seviyor bu minik kadın:)
  sevgilerimle..

 • ziya guney dedi ki:

  Sevgili Özlem;
  Seninle dostluğumuz uzun yıllara dayanınca hatta bunun öncesinde rahmetli babanıza kadar gidince şarkı sözlerinden esinlenerek kaleme aldığınız mısralardan etkilenmemek,duygulanmamak mümkün mü..
  tebrikler..
  Sevgi ve saygılarımla
  Ziya Güney

 • Şule ÇORUH dedi ki:

  Bu gün işyerinde yemek saatine yaklaşırken işime ara vererek site girdim.O güzel yazılarını hepsini okudum.Ne kadar güzel dökmüşsün aklındaki yazıları öyle çok beğendim.fırsat buldukça okuyacağım.seni çok seviyorum.hep yanında olacağım.

 • Mahmut TOPRAK dedi ki:

  Sevgili özlem,
  İnsanlar ayrılınca birbrinin değerini anlıyor sanırım. Ya da değeri olmayanlar silinip gidiyor hafızalardan.. Senin hafozanda kalan dostların arasında olmaktan büyük mutluluk duydum.. Selam ve yürek dolusu sevgiler.)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir