Özlemek yanında olma isteğidir…İnsanız ya  an gelir  özleyiveririz  birşeyi yada birilerini. An gelir özlediklerimizden de sıkılıveririz biranda. “ÖZLEM” sözlük anlamı ” Bir kimseyi veya bir şeyi görme , kavuşma isteği”dir.

Özlemek yada özlenen olmak ikiside güzel bir duygu bence. Benim burada takıldığım nokta birilerini özlemek için illede ondan uzakta olmamız yada onu saatlerce,aylarca görmememiz gerekmiyor. Yanyanaykende  insan birbirine özlem duyabilir.  Ama bazılarımız bu duygudan yoksun olabiliyorlar. Sadece özlemek için uzun ayrılıkları bekliyorlar. Geniş zamanlarda zaten herkes birbirini özlüyor. Hiç sevmediğin bir komşunu bile uzun bir süre sonra özleyebiliyorsun. Benim adım özlem ben özlerim hemde hemen özlerim.Hemen özlediklerimden isen şanslısın demektir. Ama sen bu şansı ne kadar kullanırsın bilemem. Hemen özlediklerimden değilsen zaten çok üzülmeye gerek yoktur o zaman…

İyi bişeyler olduğunu iddia eden kalbime inat,
görmediğine,duymadığına inanmayan beynim bir savaşa tutuldu.
sustum. Hayal mi kurduğum, rüya mı gördüğüm
yoksa bi masal mı yazdığım bilemedim. Bilmeden düşler aleminde bi yerlerde
yarı uyur buldum kendimi.
Gözlerimi açtım. Sen orada bi yerlerdeydin. içimde, özlemde, sevgide, mutlulukta.
sen oradaydın. Sessizce gelmiştin, girmiştin içeri.Tam bunu içime sindirdiğim ve keyfini sürmeye karar verdiğim anda olan oldu. Sorun insan birbirini ne zaman, nasıl ve nerede özler…. Ben her zaman her yerde özlerim. Ya sen….???????????

Özlem ÜNEY

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir