Son yıllarda ençok duyduğum bir sözcükten bahsetmek istiyorum sizlere ” dip yapmak”.Hemen hergün her saat etrafımız dip yapan dibte kalan dibten çıkan insanlarla doldu taştı. Birine nasılsın diye sormaya kalksanız ” diblerdeyim” cevabını sık duyar hale geldik. Evet bende bugün hayatımda ender yaşadığım hatta hiç yaşamadığım bir gün geçirm. Neden mi ? Çünkü bende ” Dip yaptım” bugün 🙂

Dibe batarken su yüzüne çıkmanın nasıl birşey olduğunuda bugün öğrendim. Su yüzüne çıkmayı düşünmezken.(En azından 24 saatlik dilim içerisinde.) Kendimi birden suyun yüzünde gökyüzüne bakarken gördüm. Ne zaman battım ne zaman çıktım anlamadım. Aynı günde dibide gördüm gökyüzünü de . Ama anladım ki insanın dibe batmamak adına verdiği mücadelede çok doğru değil. Bir yere kadar su yüzünde çırpınıp iyice gücünüz bittiğinde batarsanız çıkması çok ama çooook zor oluyor. Ben şanslıydım.Külkedisi gibi saat 12 olmadan sihirli bir elin sayesinde kendi kimliğime ,suyun yüzeyine çabuk çıktım.

Bence insanın tüm duyguları dibine kadar yaşaması gerekiyor. Acı-tatlı tüm duyguları hemde. Utanmadan,sıkılmadan başkaları ne der diye düşünmeden yaşamalı bütün bunları.

Ancak o zaman işte dibe batarken su yüzüne çıkabiliyorsunuz sadece…

Özlem ÜNEY

1 Comment for this entry

  • vicdan dedi ki:

    Bende bugün senin o gözlerindeki acının nasıl da bir anda yıldızlara dönüştüğünü gördüm… dibe batmadan gökyüzünü göremezsin.. yoksa kurbağanın kuyunun ağzı kadar sandığı gökyüzünde kalıverirsin…öptüm..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
«
Next Post
»