Sanki  karşımda yanıp sönen yılbaşı ağacı gibi hayat.Işıkların hareketi gibi bir yukarı çıkıyoruz birde aşağı iniyoruz. Fakat bizim iniş çıkışlarımız ışıklarınki gibi görsel bir şölene dönüşmüyor.Bazen Çıkarken yoruluyoruz bazende inerken…

Derin yaralar açıyor insanda her iniş-çıkış.Bir taraftan iyi geliyor insana soluk aldığını hissediyorsun bazen. Yaşadığını ama hiç soluk almadığını ve soluk alıp vermenin ne kadar önemli olduğunu anlıyorsun. Prangalardan kurtuluyorsun biran.

Yeni yıla üç gün kaldı.Her taraf  ışıklı çam ağaçlarıyla dolu. İnsanın ağaç üstündeki ışık olası geliyor.Işık olup etrafı renklendirmek ve herkesin yüzünde tebessüm yaratmak.

Bugüne kadar kaçınız acaba yılbaşı ağacının üstündeki ışıklara bakıp hayatını film şeridi gibi gözden geçirdi. Ben bunu yaşadım ve hayatımdaki her iniş çıkış şükrettim o gün.Kırmızılar,yeşiller,pembeler ve maviler… Her renk ışığın ayrı bir manası var aslında .Hep kırmızı yada hep pembe bir hayatımız olsaydı çok sıkıcı olurdu bence.

Herkese hayatındaki ışıkların sonsuz olmasını diliyorum… :))))

Özlem ÜNEY

1 Comment for this entry

  • medical billing dedi ki:

    Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I have really enjoyed browsing your blog posts. In any case I’ll be subscribing to your feed and I hope you write again soon!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir