Hayatımın hiçbir dönemi 2010 yılı kadar sıkıntılı ve sancılı geçmemişti.Bu yıla girerken okuduğum bir sürü köşede hep olumsuzluklardan bahsediliyordu.İnanın ben bu olumsuzlukların benide bu kadar olumsuz etkiliyeceğini bilmiyordum.Kısaca 2010 için şöyle denmişti:
“2010 yılında büyük gezegenlerin çatışmasına şahit olacağız. Bu da dünya genelinde tehlikeli olaylara hatta bazı bölgelerde savaşların çıkmasına neden olacak. Çok dikkatli olmamız gereken bir yıldayız. Ruh ve beden sağlığımıza ve maneviyatımıza dikkat etmeliyiz. Kendimizi sosyal hayatın ve siyasi hayatın zorlukları içerisinde bunalmış hissedeceğimiz bir yıl olacak. Dünya çapında yepyeni gelişmeler yaşanacak. İnsanlığın duyguları ve vicdanı sarsılacak. Devlet büyükleri barış sağlayabilmek için büyük çabalar sarf edecekler.
Gökyüzü geçen yıldan hiç daha iyi bir konumda değil. Demokrasinin çok ileri olduğu ve güvenliğin çok yüksek olduğu bölgelerde bile büyük kargaşalar yaşanacak.  Hangi aylar en zorlu derseniz, Temmuz ve Ağustos, Haziran sonundan başlayan kötü etkiler siyasi ve ekonomik anlamda dünya insanını rahatsız edecek. Bu arada büyük iflaslar ve doğal afetler yaşanacak.
Yılın ilk ayları bazı kötü olaylar geride kaldı gibi görünse de biraz ferahlama olsa bile kötü etkiler ilk bahardan itibaren başlayacak. Neredeyse bazı bölgelerde düzenler alt üst olacak. Dünya üzerindeki şiddet 2009 yılındakileri de aşacak. Bazı ters etkilerin sebebi Jüpiter, Satürn ve Uranüs gezegenleri olacak.”
Şükürler olsun bu yılın bitmesine 11 gün kaldı.İnsanların ilişklerin iş hayatının ve sağlık problemlerinin yaşandığı bu yıldan kurtulmanın mutluluğunu yaşıyorum.Umarım 2011 yılında gökyüzündeki gezegenlerin etkisi bizi etkilemez ve rahat bir nefes alırız. Franz KAFKA’nın dediği gibi “Sayısız sığınak vardır ancak kurtuluş yolu tektir: ama kurtuluş olasılıkları yine de sığınaklar kadar çoktur”.  2011 yılının doğru sığınakları bulacağımız bir yıl olması dileğiyle…

Özlem ÜNEY

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post
»